10. Marec, 2022
Prizorišče
ETRA
Bukovžlak 101, 3000 Celje, Slovenija
V mnogih panogah in organizacijah nas sedaj velika večina dela od doma, s pomočjo digitalnih orodij. Po nekih ocenah nas je okoli 30% zaposlenih. V času Covida (prvi val) je na digitalen način potekal izobraževalni proces, komunikacija s prijatelji, najrazličnejše aerobne vadbe, glasbeni koncerti, celo gledališke predstave smo lahko spremljali na daljavo.
Ne da bi si tako želeli, ampak dejstvo je, da nikoli več ne bo tako kot je bilo in da bomo z izumrtjem epidemije prišli v obdobje nove normalnosti, ki bo bolj digitalna… ki bo nekakšna kombinacija starih in novih izkušenj….
Če smo se pred 5imi leti še ukvarjali z osveščanjem javnosti kaj je to digitalizacija, danes to več ni potrebno. Po indeksu digitalnega gospodarstva smo v okviru Unije v povprečju EU držav. Lestvice ne kažejo, da smo slabi, kažejo da smo v povprečju, vendar to ni dovolj in želimo biti bolj ambiciozni.
Dr. Aleksander Zadel nam je predstavil svoje videnje na današnji digitalni svet in odgovoril
na vprašanja:
- Kakšni so izzivi pri soočanju s spremembami
- Kakšna je notranja motivacija, kako negovati samomotivacijo
- kako medgeneracijske razlike vplivajo na medsebojno razumevanje in
- soočanje s tehnološkimi izzivi prihodnosti
Sicer pa je dr. Aleksander Zadel psiholog in specialist klinične psihologije, je direktor Inštituta za osebni razvoj C.A.R. (Corpus Anima Ratio) ter soustanovitelj zaposlitvene agencije Competo. Na Univerzi na Primorskem je soustanovil Oddelek za psihologijo. Svetuje domačim in tujim podjetjem predvsem pri projektih razvoja tehnik vodenja, motivacije, kadrovske politike in razvoja osebnih ter vodstvenih potencialov zaposlenih. Je avtor dveh knjig Dva obraza enega sveta in Tretji obraz ter avtor številnih publikacij.
Dogodek je povezoval dr. Vladan Mladenovič.